Önemli Olan Pes Etmemek

Yaşadığınız sıkıntılar ve sorunlar sizin tüm yaşam enerjinizi alıp götürüyorken, muhtemelen nasıl pozitif düşünebilirim ve hayatımın iyi olacağına inanabilirim diyorsunuz. Ben de yaşadığınız tüm sıkıntıların ve sorunların bir illüzyon olduğunu ve o sıkıntılara güç verenin siz olduğunuzu söylüyorum. Siz o sıkıntılarınızı düşünmeye devam ettikçe sorunlarınız da çoğalacak ve yenileri hayatınıza girecek. Bir nevi hayatınız bir kabusa dönüşecek ve biliyorum ki bu bizim asla istemediğimiz bir durumdur.

Kendi aldığınız kararlar neticesinde şu an buradasınız, bu demek oluyor ki artık yaşam biçiminizi ve düşüncelerinizi değiştirmek istiyorsunuz. Bu küçük adım dahi (yani şu an burada bu yazdıklarımı okumanızdan kastım) hayatınızı değiştirmek için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Siz bu sayfaya belki tesadüfen geldiğinizi düşünüyorsunuz ama ben biliyorum ki şu an burada olmanızın içsel bir nedeni var. Hayatınızda oluşan hiç bir şey tesadüfen oluşmaz. Sıradan bir günde sıradan bir şekilde internette gezinti yapıyor olsanız bile, gezintinizde karşılaştığınız hiç bir şey tesadüf değildir. Belki bunu anlamak şu an için zor olabilir ama anlayacağınız noktaya doğru zaten gitmektesiniz.

Yürümeyi bir anda yada bir günde öğrenemeyebiliriz ama öğrendiğimizde hayatımız boyunca bunun keyfini çıkartırız. Kendinizden vazgeçmediğiniz sürece, istekleriniz ve dilekleriniz de sizden vazgeçmeyeceklerdir. Tüm hayalleriniz onların gerçekleşmesine izin verdiğiniz sürece, size doğru gelmek için ve hayatınızın bir parçası olmak için fırsat kollarlar. Çünkü hayalleriniz, sizin düşünce ve inançlarınıza bağlı olarak oluşumlarını tamamlarlar. Önemli olan pes etmemek ve hayallerinizin gerçekleşeceği fikrine sıkı sıkıya sarılmak. Siz olmasını istemediğiniz şeyleri düşünmekten, onlardan yakınmaktan ve onlara güç vermekten vazgeçip, sadece hayallerinize odaklanıp onlarla ilgili düşüncelere ve hayallere dalarak zaten sizin olduklarını bilerek onlara güç vermeyi tercih edin. Siz daima bıkmadan ve yılmadan sizin için iyi olan şeyleri düşünmeye odaklanın.

Hayat başlı başına mucizelerden oluşmaktadır. Bu mucizelerden birisi de sizsiniz ve bu yüzden mucize aramanıza gerek yoktur. Hayatınızın değişmesi için kendi motivasyonunuzu sağlamanız çok önemli. Her gün sizi motive edecek ve size destek olacak şeylerle meşgul olun. Aksini hissettirecek hiç bir şeyi hayatınıza almayın. Sadece siz ve muhteşem hayatınız olsun. Motivasyonunuzu asla bozmayın. Rezonans alanınızı koruyarak, gerçekliğinizin nasıl değiştiğine şahit olun. Siz sandığınızdan daha güçlüsünüz, siz sandığınızdan daha azimlisiniz. Başınıza ne gelirse gelsin önemli olan pes etmemektir.

Sevgilerimle…
ERCAN KIRDÖK