1988 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde doğdum. Oldukça yoksul bir ailede olmanın verdiği yük ve sorumlulukla birlikte, ailemin kararıyla liseyi Çukurova Endüstri Meslek Lisesinde okudum. Liseden sonra 2 Yıllık Ceyhan Meslek Yüksek Okulunu bitirdim. Eğitimim boyunca tek amaç bir meslek edinmem üzerine kurulu olsada hayatım boyunca okuduğum ve mezun olduğum iş alanı (Elektrik) ile ilgili herhangi bir çalışma içerisine girmedim.

Lise yıllarımda başlayan ve içten içe büyüyen ekonomik anlamda özgürleşme isteği, üniversite yıllarımda beni kişisel gelişim kitaplarıyla buluşturdu. O dönemlerde düşüncelerim değişmeye başlasada hayatımda değişen pek bir şey yoktu. Zenginliğin, sadece ticari faaliyetlerle elde edilebileceğini düşündüğüm için zorlu şartlar altında da olsa ilk iş yerimi açmayı başardım. İlk işyerim daha ilk yılında iflas etti. Bu iflası yaşarken diğer yandan da eşim Burcu’yla hayatlarımızı birleştirdik.

İkinci ticari girişimim büyük bir ekonomik özgürlük yaratmasada geçimimizi sağlayabildiğimiz, küçük birikimler yapabildiğimiz bir alan yaratmıştı. Bu konfor alanı zaman ve ekonomik kısıtlılıkları sebebiyle kısa süre içerisinde konforsuz bir hal almaya başladı. Kişisel gelişim kitaplarından aldığım motivasyonla yeni bir başlangıç yapmaya karar verdim ve sahip olduğum iş yerini kapatarak farklı bir sektöre giriş yaptım. Amacım zaman ve ekonomik anlamda gerçek özgürlüğü elde etmekti. Bu uğurda sahip olduğum her şeyi sermaye yaparken, diğer yandan bankalara ve çevremdeki kişilere borçlanıyordum. Tüm bu iddalı girişin ardından sadece 5 ay sonra büyük bir iflas ile karşı karşıya kalmıştım. Hayatımın en büyük iflasını böylece yaşamış oldum.

Büyük iflasımın ardından kendi kişisel gelişim yolculuğumu başlatma kararı aldım. Tüm çalışmalarımın başlangıcı o zamana kadar öğrendiğim bilgilere dayansa da bambaşka bir yol çizmem gerektiğinin farkındaydım. Böylece kendi yöntemlerim ve çalışmalarım gün yüzüne çıkmaya başladı. Kendi yöntemlerimi uygularken doğruluğu üzerine hiç bir şüphe yaşamadım. Bu süreçte dışarıdan herhangi bir eğitim (destek) almadım, bir hoca ile ya da yaşam koçu ile çalışmadım. Seminer veya online eğitimlere de katılmadım. Yalnızca kendi çalışmalarımı yürüttüğüm bir süreç yaşıyordum. 1 yıla yakın bir süre, çalışmalarımı başarıyla yürütürken hayatıma büyük fırsatların girdiğine ve hızla hayatımın değiştiğine şahit oldum. Bu muhteşem değişimim beni farklı bir yolculuğa çıkardı ve Kasım 2018’de Zenginlik Yasası adlı kitabım yayınlandı. Kitabımın yayınlanmasından sonra bir çok seminer ve workshop gerçekleştirdim.

Kişisel gelişim bilgileri arasında birebir yaşanmış bir hayat hikayesi ve başarı hikayesiyle bir çok kişiye danışmanlık yaparak onların yaşamlarına ışık tuttum. Türkiye ile başlayan serüvenim, ülke sınırlarını aşarak bir çok farklı ülkede ses getirmeyi başardı.

Kitaplarım